Prawda jest straszniejsza
Tylko Prawda
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2012.08.26 01:40

o Smolensku i Polsce inaczej

 

ciekawe rozwazania

 
Analiza SWOT rzeczywistosci dzisiejszej
 
Spodobalo mi sie , warto rzucic okiem:

+lubczasopismo.salon24.pl

...Jakie moja hipoteza niesie konsekwencje z punktu widzenia międzynarodowego położenia Polski?

Docierające do nas sygnały o możliwej zmianę amerykańskiego stanowiska w sprawie Rosji, po latach „resetu” zaordynowanego światu przez „przyjaznego Kenijczyka”, mogą, ale nie muszą oznaczać dla nas odrobiny nadziei.

Wobec daleko posuniętej realizacji rosyjskiego scenariusza rozmontowania państwa polskiego rękami „zakładników smoleńskiej inscenizacji” mamy bardzo ograniczone pole manewru. Efekt w postaci degradacji znaczenia naszego państwa nastąpił i nie uwierzę, żeby USA - po całkowitym rozszczelnieniu wschodniej granicy sojuszu w Europie jaka nastąpiła w ciągu kilku minut - jeszcze raz na poważnie powierzyły nam aż tak odpowiedzialną misję, jak wypełnianie zadania obrony tej granicy. Być może zaproponują nam opcję jakiejś amerykańskiej obecności wojskowej, ale będzie to moim zdaniem możliwe jedynie wtedy, kiedy w Polsce dokona się całkowita zmiana władzy, oraz głęboki proces dekomunizacji państwa, której nieprzeprowadzenie już kosztowało nas prawie wszystko. Nie mam wątpliwości, że rząd USA rozpoczął grę katastrofą smoleńską dla swoich celów i że będzie kontynuował politykę przywrócenia ostrości granicom w Europie wbrew woli Niemiec, socjalistycznej dzisiaj Francji, czy Putina. Ta polityka zostanie zintensyfikowana w przypadku wygranej kandydata republikanów w zbliżających się wyborach prezydenckich.

My – w Polsce – musimy się zastanowić jakiego rodzaju działania pozwoliłyby odwrócić skrajnie niekorzystne skutki smoleńskiej katastrofy i równie zaplanowanej, trwającej nadal, agresji medialnej. 
 
tyle mordów na Polakach!!! 

 
908 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Smolensk.
Re: o Smolensku i Polsce inaczej 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.08.26 o 07:38
Rozumiem, że chodzi o artykuł Rolexa.

Napisze tak.
Kiedys "było mi podrodze" z Rolexem - mieliśmy nawet prywatne odniesienia na S24.
jednak poróżniła nas "tarcza", gdzie on określał jej potrzebę z racji ochrony m.in. złż ropy i gazu na Morzu Północnym a bez żadnego odniesienia, że to polka i Polacy byliby narażeni na pierwzy atak.

Ta koncepcja to powrót do idei przeciw której oddał życie płk. Kuklinski

W tym kontekście - propozycja Rolexa w artykule - to ta sama opcja.
Z punktu widzenia CP -wskazuje, że rzeczywiście USA chcą wycofać swój parasol z nad Polski.
To zaś jest zgodne z przedstawianą koncepcja tworzenia się "ziemi niczyjej" na terenie wpływów Rzeczpospolitej - to zaś daje szanse budowy CYWILIZACJI POLSKIEJ.

Właśnie miałem pisać o tym na bazie stosunków z Rosją. Napiszę o tym jeszcze dziś - bo chyba jeszcze uda sie to zmieścić w książce.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: o Smolensku i Polsce inaczej 
w.red, 2012.09.06 o 18:59
Nie chcę się wdawać w teoretyczne dysputy. Jenak uważam, że czas najwyższy by Polska zaczęła dbać o własne interesy. Dlatego nie przemawiają do mnie jakiekolwiek próby umotywowania działań zmierzających do ochrony czyichś interesów. Dlatego najpierw należy zacząć od pracy na własnym podwórku i tęże pracą spowodować wzmocnienie siły państwa (gospodarczo,a z czasem militarnie). A "wycieczka" do Iraku czy Afganistanu to klęski pod każdym względem. Kto tego nie widzi to znaczy że stracił zdrowy rozsądek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Ideologia, Szanowni, jest podstawa wszelkiego dzialania. (9 odp.)
Ideologia w znaczeniu socjocybernetycznym to systemy norm społecznych wytyczające zasadnicze cele działań społeczeństwa jako systemu autonomicznego. Podstawą skutecznego sterowania społecznego jest wybór odpowiedniej ideologii (w znaczeniu socjocybernetycznym).
Mały sabotaż – podstawowa metoda Werwolf-u (1 odp.)
Zwracam uwagę ( pisze autor ) że metody opisane przeze mnie na stronach www.werwolfcompl.blogspot.c były stosowane na Polakach – i są nadal – od ponad 300 lat.
Zamknij drzwi (11 odp.)
Ludzie nie mają odwagi powiedzieć słowa na „ż” w negatywnym świetle
Żydowscy kaci NKWD (10 odp.)
Negowanie znaczenia roli Żydów w służbie NKWD jest sprzeczne z podstawowymi faktami ustalonymi przez historyków
Pamiętajmy o Sabrze i Shatili (16 odp.)
Masakra Było to 28 lat temu – 16 września 1982 roku (artykuł z 2010 roku/a303). Masakra tak straszna, że ludzie, którzy o niej wiedzą, nie mogą jej zapomnieć. Zdjęcia są makabrycznym przypomnieniem – zwęglone, bezgłowe, nieprzyzwoicie zbezczeszczone zwłoki, zapach gnijącego mięsa, jeszcze tak obrzydliwe dla tych, którzy pamiętają ją, jak kiedy wzbraniali się przed nią te wszystkie lata temu.
POlityka miłości z jądrami w szufladzie – Mirosław Kokoszkiewicz (5 odp.)
Brystygierowa wsadzała mu przyrodzenie do szuflady i następnie zatrzaskiwała, a także bez opamiętania biła więźnia. Szafarzyński wkrótce zmarł wskutek ogólnego wycieńczenia.
więcej…