Prawda jest straszniejsza
Tylko Prawda
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Historia2012.11.17 22:00 12.15 12:49

polecam ciekawa pozycje o historii

 

drobne do niej uwagi zamieszczam

 
refleksje choc celem jest zarekomendowanie ciekawej lektury, która czyta sie lekko, jest dobrze napisana i przyda sie kazdemu
 
+autonom.edu.pl

Dygresja refleksyjna - Pojawienie sie Islamu wsród plemion arabskich - nie jest spontaniczne, Mahomet byl zwyklym zlodziejem a wedlug wspólczesnych nam irlandzkich mnichów, którzy dysponuja jednym z nielicznych wczesnych egzemplarzy Koranu, zostal on napisany przez swiatlego rabina - pytanie: czy nie dlatego, aby powstrzymac rozprzestrzenianie sie chrzescijanstwa w strone licznych i bitnych Arabów co wiazaloby sie z exterminacja zydów?

Strona 61 - mam ochote cos dodac:
Otóz pisze autor, ze Arabowie rozwineli medycyne i architekture. To trzeba skorygowac, poniewaz, jak sam autor pisze, Arabowie byli wojownikami, prostymi raczej a nie wyrafinowanymi. Pisze równiez, ze korzystali na podbitych ziemiach z dóbr zajetych cywilizacji. Wiec absolutnym mitem jest ich wplyw na architekture, poezje czy medycyne - oni tylko byli srodkiem transportu, kablem transmisyjnym - nauki i sztuke rozwijali Asyryjczycy i Persowie podrózujacy z Arabami. Lekarzami byli Persowie glównie. Arabowie sa nomadami, w ich naturze jest chec do zabawy, kradziezy, latwego zycia wsród kobiet, ale absolutnie nie maja popedu do nauki. Natomiast rzadni wiedzy sa Libanczycy, Syryjczyc, Palestynczycy=Zydzi, Persowie i Asyryjczycy... no i czesciowo tych ostatnich 2 nacji kuzyni, czyli Polacy. Wedlug Lubomira Czupkiewicza Kurdów i Persów kuzynami jestesmy.

Strona 67 - jeszcze ani slowa o Chazarach. Ich spore i rozwiniete panstwo przeszlo ze wzgledów pragmatycznych i geopolitycznych na judaizm. Zostali znieszczeni przez Slowian z Rusi ( odsylam do zródel lepszych niz moja pamiec po szczególy ) za co zostali ukarani cholodomorem przez potomków chazarów. Jesli ktos mysli ze to bajdurzenie, to niech sie zastanowi nad FAKTEM TYM: U chazarów byl teatralny król i zarzadzajacy krajem z cienia showu KAGAN. Za Stalinem byl ZAWSZE niejaki LEW KAGANOWICZ... ciekawe, nieprawdaz? Córka tegoz Lwa Kaganowicza wyszla za Jelcyna - tez ciekawe!

Str. 72 zmniejszenie sie populacji Europy upatruje Rothbard naprzód w upadku ekonomicznym zwiazanym ze wzrostem znaczenia rzadów centralnych nakladajacych podatki i paralizujacych harmonijnie ongis rozwijajacy sie system feudalny wczesnego sredniowiecza. Np. Filip V szukajac finansowania swoich podbojón zniszczyl Targi Szampanskie, które byly motorem wymian handlowych od Hiszpanii i Sycylii az do Niemieckiego wybrzeza Baltyku.
Dopiero po upadku ekonomicznym upadla higiena i pojawil sie glód sprzyjajac propagacji zaraz. Czyli nie zarazy wybily ludnosc ale spadek poziomu zycia zmniejszyl populacje i pozwolil na propagacje zaraz.

Str. 86. 1640 rewolucja Cromwella opisana jako niejako konieczna z punkty widzenia rozwoju sytuacji przemyslu wytopu zelaza - oplacona byla jednak przez bakierów holenderskich. Troche wczesniej opisany ciekawy fakt - Holendrzy inwestowali w wytop zelaza w Szwecji . A Holandia byla wtedy sercem odradzajacego sie banksterstwa pod egida Zydów. W Holandii wyrosla i wybuchla pierwsza banka gieldowa - slynny szal z tulipanami. ( o tym chyba wszyscy wiedza? )

Str 124. Jak nie wspomniec, ze rewolucja francuzka wybuchla na calym terytorium w tym samym momencie, co wskazuje JEDNOZNACZNIE na staranny proces przygotowawczy. Przekonujaco brzmia argumenty wskazujace na organizacje masonska - jako zemsta za poparcie Francji dla rodzacych sie Stanów Zjednoczonych Ameryki Pólnocnej - co bardzo zaszkodzilo interesom Anglii - wlascicielki wiekszej czesci tej kolonii.

Str 162. Wspomina autor o wojnie Japoni z Rosja poczatek XXw ze Anglia popiera USA które poparly Japonie - eufemizm... Jakub Schiff montowal w USA finansowanie zbrojen Japonii juz dobre 15 lat przed wybuchem wojny a przeciez mial on scisle interesy z Rotszyldami którzy dominuja do dzisiaj gospodarke Anglii

Str. 178. IWS pod koniec wojny ale jeszcze przed kleska Niemiec - Amerykanie organizuja pomoc zywnosciowa dla wojsk niemieckich na froncie. Bankierzy z Wall Street wysylaja konwoje do Belgii skad pociagami jada na front a nie wglab Niemiec, dla ludnosci. Alarmuje o tym katolicka siostra angielskiego pochodzenia pracujaca w Belgii. Na zadanie zydowskiego pochodzenia szefa wywiadu angielskiego, Niemcy, mimo ze ja poczatkowo uniewinnili, w koncu ja skazuja na smierc przez rozstrzelanie, mimo ze nie kwalifikowala sie jako zdrajca anie szpieg ( Angielka w Belgii ) Klania sie wiedza zebrana przez Anthony C. Sutton. 
 
3000 lat
historii
trzeba znac
aby zrozumiec
móc Swiat

Goethe ( upoetycznienie wlasne ) 

 
5343 odsłony  średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Kossecki, historia, gry, sila, wplywy, cybernetyka, Rzym, Persja, podboje arabskie.
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:57
1917 - USA wplywa coraz mocniej na Europe, ale na USA od zawsze wplywaja wlasciciele City of London i Bank of England. Wiec jak to jest? Jaka jest polityka USA? Wlasna czy sterowana?
FEDu akcjonariusze, malo znani, sa jednka zwiazani z Londynem...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.04 o 01:36
PRAWDA jest, ze socjalizm i komunizm, które to ideologie kosztowaly 150.000.000 ludzkich istnien w zeszlym wieku, byly eksperymentem-machinacja pewnych OSÓB skierowanym no powiekszenie ich stanu posiadania. To jest wlasnie PRAWDA.
Prawda równiez jest, ze ONG walczace aby wprowadzic aborcje sa finansowane przez Fundacje Rockefellera.
Prawda jest, ze Malthus byl oplacanym przez West India Company
Prawda jest ze Marks byl zwyklym kopiarzem prac innych u ze byl finansowany przez bankierów z Wall Street
Prawda jest, ze kryzys 1929 wywolano sztucznie - miedzy innymi dzieki niemu dlug powojenny Niemiec zostal splacony oszczednosciami amerykanskich zjadaczy chleba, ktorzy, jak i rencisci w kryzysie 2008 WSZYSTKO STRACILI ( finansowo )
Malo TEJ prawdy u cybernetyków.
Jak uczy ekonomia, wszystko co sie dzieje na Swiecie czynia LUDZIE, nie kraje czy organizacje, OSOBY z krwi i kosci... nie rzadzi Polska Rzad, tylko Tusk, Soros, Sachs, Bul Komoruski...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 09:45
No cóż - póki co "biorę na wstrzymanie", cykl seminariów Kosseckiego to kilka lat, ja zacząłem dopiero co, przed wakacjami. Najpierw powinienem pozwolić się profesorowi wypowiedzieć.

Pod koniec "Metacybernetyki" są zestawienia, bardzo proste, ja wręcz miałem ochotę się zbuntować - "no jak to?!" Mianowicie pokazujące niemal 100% statystyczną zależność międzynarodowego wpływu KRAJÓW od przyjętego jako wskaźnik stopnia wytopu surówki żelaza (w nowszych latach - produkcji stali).

Zatem zapewne doc. Kossecki to nie jest żydowski prorok, którego Pan uparcie szuka.

Ale czy to, że mówiąc o np. prawach Ohma nie mówi się o Żydach znaczy, że te prawa są nieprawdziwe? Albo czy to, że Einstein był Żydem znaczy automatycznie, że teoria względności nie opisuje świata lepiej, niż inne teorie?

Proszę zatem wybaczyć i zaakceptować, że ja np. pisząc ten komentarz nie będę się zastanawiał i dociekał żydowskich wpływów na współczesną polszczyznę, bo nie to jest jego sensem, tylko po prostu napiszę to, co akurat mam do przekazania, i wyślę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.04 o 14:05
Wszystko sie dzieje za sprawa ludzi. Ludzie dzialaja, ludzie decyduja, ludzie wybieraja.
Zestawienie tablic produkcji surówki jest symptomatyczne a nie analityczne. Jak jestes chory to mozesz wziac paracetamol z kafeina aby lepiej sie czuc ( leczenie symptomatyczne ) albo antybiotyk ( leczenie powodowe - kazualne ).
Np. Japonia sie zbroila pod koniec XIXw - wzrastala produkcje surówki, ALE - finansowal ten rozwój Jakub Schiff aby doprowadzic do wojny z Rosja. popychajac równiez wojskowych do konfliktu.
Tego wlasnie nie ma w analizach powierzchownych.
Historie tworza ludzie a nie wskazniki gospodarcze.

Znów nieporozumienie, uparty jestes - ja nie oskarzam ze Kossecki ot Zyd ( a nawet jesli to ty tez uwazasz ze to haniebne by bylo byc Zydem ?) ja chce wiedziec dlaczego pomija najwazniejsze aspekty w historii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.07 o 22:18
Nie odpowiedziales na komentarz - o wplywie indywidualnych ludzi na Swiat
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.09 o 12:16
Nie było znaku zapytania :)

Ludzie wpływają na świat, świat wpływa na ludzi. Co jest w przypadku tych demiurgów kaprysem woli, a co uwarunkowane? Nie wiem. Czy gdyby nie ci konkretni ludzie, byłoby inaczej? W dużej mierze wątpię; dużo rzeczy jest procesami naturalnymi i żadne "widzi mi się" większego wpływu nie ma.

Ale jest i pozytyw w tym moim wątpieniu. Mianowicie tak samo nasz opór i bunt może być przejawem naturalnych sił.

Ciężko te sprawy rozeznać z pchlej perspektywy jednostki...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.09 o 13:04
Mufti, wydaje mi sie ze zbyt ogólnie na to patrzysz. Czy czytales historie rodu Rothschild?
Jest swietnie opisana po angielsku - +www.iamthewitness.com

Nie da sie zrozumiec mechanizmów sterujacych zmianami na Swiecie bez zintegrowania tych faktów.
Dodac trzeba jeszcze wiedze z ksiazek Suttona i dopiero wtedy widac glówne linie dzialan sterujacych ( dzieki cybernetyko za precyzyjne slownictwo )

Blizej, to Fundacja Batorego ma ogromny wplyw na Polske, jak i Council for Foregn Relations ( CFR ) ma na polityke USA. Fundacje Batorego "funduje " Soros - a ten jest "pracownikiem" Sachsa i Rotszylda. CFR steruje Rockefeller. Sa to konkretne osoby które wplywaja na losy narodów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.09 o 19:46
A ludzie zwykli nie mają wpływu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.09 o 20:25
0 - ZERO

Niemadre pytanie ;-) ( których niby nie ma.... )

Zwykli ludzie glosuja na Bul'ów
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.09 o 23:08
A ktoś tu nawoływał zwykłych ludzi do bojkotu... ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.09 o 23:25
Na TO nie maja wplywu... na to co robia R&R...
ale, oczywiscie, moga bojkotowac i protestowac...
nie nudz...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
janekk, 2012.11.19 o 09:08
MatiRani,
"Amerykanie organizuja pomoc zywnosciowa dla wojsk niemieckich na froncie"
Może nie tyle Amerykanie co masoni, a jeżeli masoni to tu jeż granice państw nie odgrywają żadnej roli.
Ich taktyka wydaje mi się logiczna. Chodzi o wyniszczenie jak najwięcej ludzi więc będą zawsze wspomagać stronę przegrywającą aby jeszcze wzrosła liczba ofiar po obu stronach. Mniej ludzi i słabsze państwa to łatwiejsze rządzenie światem.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.19 o 10:48
No ale jak to jest? Mniej ludzi to wg tej koncepcji mniej niewolników. To jaki to interes?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.19 o 12:36
Janekk i Mufti.
Pomoc byla banksterska, nie masonska. Masoneria jest tylko narzedziem. No chyba ze za masonerie uzamy tylko sama jej wierchuszke namaszczona - wtedy ok - bo bazy i dzialacze sa tez tylko uzytecznym i glupim miesem armatnim.
Poglowie ludzi wedlug "anointed" jest i bylo i tak za duze. Przy okazji gineli chrzescijanie i sam kwiat katolickiego genotypu, bo mlodzi - wiec osiagano wielorakie cele:
- mniej ludzi
- mniej katolików
- duze zarobki na wojnie
- równie duze na odpbudowei
- ogromne na %% od pozyczek
- uzaleznienie rzadów od banksterstwa

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.19 o 12:45
No i co masonom (i Żydom, bo każdy pijak to złodziej) z tego, że zamiast nadstawiających drugi policzek katoli będą mieli muzłmanów? Bardzo proszę o wyjasnienie, bo to się nie trzyma kupy!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.19 o 14:31
1920 - 1930 MUZULMANIE JEZDZILI NA WIELBLADACH!
Mieli szable zakrzywione... zero zagrozenia dla wladzy banksterów ( Schiff, Morgan, Oppenheimer, Rockefeller, Rothschild, Sachs, Warburg, ... ) nie stanowili zagrozenia, nie mieli panstw liczacych sie wojskowo a ich pustynie bezkarnie dawaly wysysac rope Rockefelerowi i Rotszyldowi. Tam gdzie byli katolicy i troche uczciwosci to sie polala krew rzekami ( Ormianie i .. )
Potem ich uzyto do dalszego niszczenia naszej kultury i ekonomii poprzez import taniej sily roboczej do Francji, Niemiec z Afryki+Turcja, do Anglii z Azji ( a do USrAela z AmPld. )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Toja, 2012.11.23 o 14:55
Mufti :
Popieram.Poplatanie z pomieszaniem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.26 o 21:42
Cos dokladniej? Co jest poplatane a co pomieszane?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.26 o 22:50
Toty, czy rozumiesz i akceptujesz ten tekst?
+www.aferyprawa.eu
Totak aby wiedziec czy w ogóle warto tlumaczyc czy lepiej sobie odpuscic bo i tak nie dojdzie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.26 o 23:19
Pod podanym linkiem znowu pomieszanie z poplątaniem.

Pierwszy z brzegu cytat:

Było powszechnie znane (i salto się źródłem wielu dowcipów), ze z wyjątkiem części sprzętu wojskowego wszystko wyprodukowane w Związku Radzieckim było dokładna kopia produktu z zachodu.

Przecież jeszcze pamiętamy "ruskie" towary. Od razu było "widać, słychać i czuć" przepaść między nimi a zachodnimi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.27 o 04:20
Klopot jest w doslownym rozumieniu slowa "kopia".
Trudno powiedziec, OCZYWISCIE, ze wsio bylo wzorowane na zapadniej technologii...
Ale musisz, Mufti, WIEDZIEC co piszesz a nie opierac sie na POGLADACH ulicznych. Bo to co napisales, niestety, nie ma tresci, nie ma informacji, nie ma logiki - polecam czytac Kosseckiego ;-)
Ja sie opieram na wiedzy o faktach która popieraja wspomnienia ze spotkan, zwiedzan, opinii i podrózy.
Np. Tu154 jest wzrowany na Tristarze angielskiego DeHavillanda.
Kamazy sa licencja amerykanskich firm Dresser - Pullman
I - 16 Rata byl wzorowany na jakims Boeingu który nie wszedl do produkcji masowej.
T-34 mial zawieszenie systemu amerykanskiego, lufe wytoczona zrobiona na amerykanskich obrabiarkach, plyty pancerza walcowane w Chicago a silniki naprzód BMW a potem Vickersa.
No i co? TO SA FAKTY I ARGUMENTY a nie chwyty nieetyczne - polecam "Eurystyke" Schoppenhauera.
Dalej:
Pobieda - > Warszawa = Ford z 1934 roku -wiedziales o tym czy nie? WSZYSTKIE WYMIARY BYLY W CALACH! SRUBY W CALACH! Sam to widzialem, sam rozmawialem z mechanikami którzy pamietali jaki byl klopot z kluczami 3/4".. a ze to byl szajs to my wiemy - przestarzala, w wersji podstawowej bez klimy, skrzyni automatycznej, slinika V8 ani elektrycznych szyb - i tak mieli trudnosci z jej zrobieniem i utrzymaniem na chodzie.
Samara to chyba wiesz ze byla skonstruowana na zapadzie? A wiesz, ze Samary silnik, przerobiony przez Porsche ( tak, to silnik FIATA dopracowany przez Porsche ) jest NIEZNISZCZALNY! Rok temu jechalem taryfa rozklekotana, Samara - w drzwiac swiszczalo - y pytam sie kierowcy na którym silniku jedzie - 550 tys km a on ze na pierwszym i bez naprawy zadnej...

pozdrawiam
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.27 o 08:18
No to faktycznie, "dokładne" kopie...
No i faktycznie - samolot, samochód, czołog - "wszystko"...
Komputery też kopiowali.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.27 o 13:59
Dokladnie - stare IBM przerabiali i porawiali - absolutnie nie byli w stanie dojsc do wlasnej produkcji czegokolwiek skomplikowanego.
Kupowali w latach 80 masowo monitory aby z nich wymontowywac procesory do zastosowan wojskowych.
Ich rakiety nie trafialy nawet w Ohio a co dopiero w jakies miasto czy Ksiezyc - dostali od USA technologie centrali inercyjnych i zyroskopów.


Anthony C. Sutton - The Best Enemy Money Can Buy

Wiem - to tylko ksiazka, kazdy moze napisac co chce, ale zgadza sie z moim doswiadczeniem wlasnym. Znalem CCCP od srodka.
Mufti - nie podsmiewaj sie z czegos, co burzy Twój wizerunek historii, otwórz oczy i patrz na fakty albo troche konkretniej zbijaj argumenty.
Bo takie uwagi od faceta co chodzi na seminaria z cybernetyki sa niestosowane.
Noblesse oblige...
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.27 o 14:40
Konkretnie to ja się odniosłem do tekstu na AferyPrawa, który odbieram jako manipulacyjny. Tak jak trochę dziegciu psuje beczkę miodu, tak w tym tekście jest obok rzeczy prawdopodobnych sporo rzeczy, powiedzmy, dziwnych. Np. "dowód" współpracy Wschodu z Zachodem polegający na tym, że USA nie wytoczyły ZSRR międzynarodowego procesu o podrabianie towarów. Całość w prostej linii zmierza do zamienienia tezy o wszechświatowym spisku żydowsko-masońskim w jej własną karykaturę, zatem - ośmieszenia jej, rozbrojenia.
Skoro o Kosseckim mowa, to pod koniec "Metacybernetyki" podaje twarde dane o tym, co się działo (kto ile miał do powiedzenia na świecie).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.27 o 18:51
OK... tekst jest chaotyczny i wszystko co w nim jest juz wiem, wiec przelecialem go po przekatnej tylko. Nie znalazlem odnosników... mozem slepowaty, ale pod tekstem nic a nic...
Kossecki unika wspominania banksterów jak diabel wody swieconej, wiec nie jest dla mnie referencja we wszystkim. Mysle, ze taki odwazny gosc jak on, po prostu nie wie co sie dzialo w finasach. Do tego konieczne sa studia historii rozwoju ekonomii finansów za ostatnie 300 lat wstepnie a tak najlepiej jest rozumiec to od Sumerów - mechanizm rezerwy frakcyjnej juz wtedy niszczyl gospodarke.
Twarde dane które czytalem, np. produkcja stali, sa tylko efektem dzialania ludzi i nic same nie mówia konkretnego.
Ekonomia nie jest nauka o pieniedzu czy o gospodarce ale o ludziach, o wymianach miedzy ludzmi. Nic nie robia ani rzady, ani kraje, wszystko robia ludzie. Wykladnia Szkoly Austryjackiej jest wlasnie humanitarna... mam wiec inne podjescie do analizownia Swiata, moim zdaniem bardzo poprawne.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.27 o 21:53
Celne podkreślenie, że "ekonomia nie jest nauka o pieniedzu czy o gospodarce ale o ludziach".
Co z p. Kosseckim - jeszcze tak do końca nie wiem. Na pewno chwyta za konkrety i na tej podstawie pokazuje prawidłowości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.28 o 00:48
Kossecki mnie intryguje tylko w tym aspekcie.
Jak pare razy pisalem, ma swietne ksaizki, absulutnie warte poznania, na pewno wielu otwiera oczy i uczy myslenia. Duzo sie od niego nauczylem i ucze dalej. Tymniemniej, uczymy sie od wielu mistrzów. Tatarkiewicz, Herbert, Michalkiewicz, Opara czy Cejrowski i Braun - kazdy z nich daje nam cegielke wiedzy i podnosi nasz intelekt. Mozna u nich krytykowac to i owo ale czytajac ich idzie sie do przodu.
Jego punkt widzenia jest wartosciowy tylko ze trzeba go uzupelnic.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.16 o 12:06
Mufti, na vimeo wpisalem pare komentarzy - ZERO odpowiedzi, Do Kosseckiego napisalem bezposrenio pytanie porade od czego zaczac, odpisal, tak ze trzy razy a potem napisalem pytanie o pomijanie roli banksterów w historii - MILCZY JAK SKALA.
Moze juz skostycznial na stare lata i nie chce mu sie uczyc niczego nowego a moze to cos innego. Wiesz, jak mamy co od czegos watpliwosci to albo je wyjasniamy zadawalajaco albo mamy tendencje do odrzucania. Stawianie zaslony dymnej i sterowanie spoleczne jest finezyjna sztuka - nigdy nie mozesz wiedziec co sie za nimi kryje ani kto ani w jakim celu sie stawia parawan...
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.17 o 14:06
Może po prostu nie tym się zajmuje?
(Poza tym do tej pory jest uważany za antysemitę.)

jak mamy co od czegos watpliwosci to albo je wyjasniamy zadawalajaco albo mamy tendencje do odrzucania

Albo uznajemy, że czegoś nie wiemy. Zamiast zalepiać dziury żydowską plasteliną.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.17 o 21:36
Mufti, dzieki za porade z obrazkami, nastepnym razem uda sie lepiej...

Co do Kosseckiego - ekstrapolujesz. Ja chyba nie pisalem w stosunku do niego o zydach czy sjonizmie - prosilem o ustosunkowania sie do mojej uwagi o braku uwzglednienia PIENIADZA=banków=ich wlascicieli w jego prezentacji sil sterujacych Swiatem.
Póki tego nie uwzgledni jest jak kulawy w finale UEFA na ataku... do dupy...

Za "kogo jest uznawany" , przypominam, jest tylko "ideologia" a nie informacja... ja moge kogos uwazac za "szabes goja" czy sajanina co nie musi znaczyc ze nim jest... pozory myla, czasami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.17 o 20:07
Str. +- 190 ( nie ma numerów na zeskanowanych kartkach - ale i tak to szczescie duze móc czytac ta ksiazke )

E.W. Polson Newman - oplacany obficie przez Niemców publicysta angielski, piszacy krytycznie o Polsce a pozytywnie o problemach Prus. Czyli agent propagandy. Wielu ich bylo w okresie miedzywojennym.
Wlasciciel Daily Mirror byl na zoldzie Rzeszy. Wielu wiecje pracowalo dla Niemców we Francji i w USA, w najpoczytnieszych gazetach. Obiecane mieli idace w setki tysiecy funtów czy dolarów premie gdyby sie udal ew. powrót Gdanska do Niemiec i udalo sie stworzenie korytarza.
++++
No to pomyslmy dzisiaj, przy daleko szerszym zasiegu masmeNdialnym - ilu jest pismaków na zoldzie osciennych i nie tylko potencji?

Np. Fundacja Batorego - kto sie do niej zblizyl moze byc spokojnie zakwalifikowany jako agent wplywu ciagu wladzy Soros <- Sachs -< Rothschild.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.21 o 14:05
OCZYWISCIE JEST WIECEJ NA : +autonom.edu.pl

NA PRZYKLAD: +autonom.edu.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.21 o 14:08
Do "Tajemnic mafii politycznych" doc. Kossecki sięgał na wczorajszym seminarium w Warszawie. Jeśli chodzi o prowokacje policyjne, to nic nowego pod Słońcem!
(Na dniach wrzucę notatki.)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.29 o 18:22
juz sa te notatki?
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 18:58
Tak, tutaj: +mufti.polacy.eu.org
Cytowane były między innymi ze wstępu "Tajemnic mafii politycznych" wspomnienia prefekta paryskiej policji, jak to wywrotowcom tygodnik ufundował ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.29 o 20:07
RIGHT! Juz czytalem - poplatalo mi sie z odcinkami.
Co do mafii, to jednak ciekawe, ze Big Zbig, trockista, po napisaniu ksiazki propagujecej trockizm, dostal prace u Rockefellera...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 20:15
Dopiero co ktoś wrzucił link na Nowym Ekranie, który sporo wyjaśnia. +www.youtube.com#! "Rewizjoniści: od pupilków do wrogów partii (w materiałach IPN) - prof. Piotr Jaroszyński"
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:01
1h55" --- alez to dlugie!
Kto ma tyle czasu na sluchanie oczywistego, przeszlego i nie-do-wykorzystania-dzisiaj-ani-na-jutro?
Big Zbig, trockista, sluzy "kapitaliscie" Rockefellerowi po napisaniu ksiazki o przejeciu wladzy na swiecie przez komunizm.
Co w tym wazne?
No ze Rockefeller jest komunista i popiera Trockistów!

To jest esencja, to jest gwózdz, to jest to, czego pospólstwo nie widzi, nie wie i nie zrozumie.
( jesli im tego sie nie wytlumaczy jak pastuch krowie na miedzy )

KPW?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Hanys, 2012.11.21 o 20:30
Ponieważ historia Europy i Azji jest załgana na maksa, chciałbym się krótko odnieść do niektórych dygresji historycznych MatiRaniego:

Str.61: Asyryjczycy, Persowie, Arabowie – te nacje powstały wbrew pozorom bardzo niedawno, podobnie jak Chiny czy Indie. To chyba racja, że Polacy (ta nazwa powstała dosyć późno) byli kiedyś kuzynami Kurdów i Persów (to też stosunkowo nowe nazwy), ponieważ stanowili jedną z wielu prowincji azjatycko-europejskiego mocarstwa, różnie na przestrzeni wieków zwanego, a to Scytią, a to Persją, a to Indią… w którym porozumiewano się w dwóch równoprawnych językach: staroruskim i tureckim(=arabskim).

Str.67: O „Chazarach” kompletnie nic nie wiemy. Oryginalne źródła pisane albo poginęły albo je zniszczono. To, co teraz się o nich opowiada, to są bajki wzięte z sufitu. Owszem prawdopodobnie był tam kiedyś jakiś przewrót religijny (żydowski?), zapoczątkowany przez jakiegoś watażkę, ale szybko tę herezję religijną uśmierzono mieczem i ogniem. Żydowskie chazarskie towarzystwo czmychnęło najpierw na Krym i do Turcji, lecz tam się szybko nawróciło na muzułmanizm i przez nikogo nie niepokojone z powrotem wróciło do swych rodzinnych stron. Jeśli chodzi o Kagana, to nie był to jakiś pomniejszy król, ale ktoś zdecydowanie wyżej ustawiony w hierarchii państwowej. To był odpowiednik chana i cara. Niestety ruskich kaganów prawie doszczętnie wytarto z kart historii, chociaż gdzie niegdzie zachowały się po nich jeszcze jakies drobne ślady, np. w Kijowie.
Kaganowicz to pseudonim (chyba) wielkiego bolszewickiego maga, protektora Stalina. Tatiana Karacuba, o której niedawno było głośno przy okazji publikacji makabrycznych zdjęć ofiar smoleńskich, napisała bardzo ciekawy felieton o Kaganowiczu i o Baszcie Sucharewskiej w Moskwie, z którego można się dowiedzieć wielu fascynujących szczegółów m.in. o przyczynach jej zburzenia przez bolszewików w 1934 roku i o przedziwnym oknie(???), przez które wlatują i wylatują duchy (+www.karatsouba.com)

Str.72: czasy Filipa V Hiszpańskiego to początek XVIII wieku, gdy w Europie na gwałt zaciągano pod broń setki tysięcy najemnych żołnierzy do walki na wschodzie z krnąbrną, wielkomocarstwową Rusią. Prawdopodobnie dlatego właśnie Europa bardzo wtedy się wyludniła, zwłaszcza z męskich osobników, którzy znaleźli miejsce wiecznego odpoczynku na Powołżu i za Uralem.

Str.124: sprawa rewolucji francuskiej XIX wieku i epoka Napoleona Bonaparte wcale nie jest tak jednoznaczna, jak ja opisują podręczniki. Postacie Napoleona I i Napoleona III są szokująco bliźniacze, podobnie jak i wydarzenia z nimi związane. To istny matriks każący raczej przpuszczać, że epoka Bonapartego jest totalnie zmyślona i skopiowana z późniejszej epoki Napoleona III. Dlaczego to zrobiono? Może dlatego, byśmy się nigdy nie zastanawiali nad wiekiem drzew, które wokół nas rosną.

Str.178 Anthony Suttona cenię jako pisarza śledczego, ale raczej trudno jest mi uwierzyć w amerykańską pomoc żywnościową dla niemieckich żołnierzy frontowych(?) dokładnie w tym czasie, gdy Amerykanie w sposób barbarzyński szlachtowali i bombardowali niemieckich cywilów, a po zakończeniu wojny bestialsko głodzili niemieckich jeńców wojennych w obozach koncentracyjnych, np. na tzw. łąkach nadreńskich.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.22 o 02:45
HANYS,
Str 72 - mowa o roku 1306...
A Rus malo lub nic znaczyla w historii Europy
Kagan byl szara eminencja rzadzaca w cieniu ceremonialnego wladcy i wiemy o nich sporo... no chyba ze to wszystko klamstwo...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
janekk, 2012.11.22 o 10:51
MatiRani
czyli władca "rządził" w kagańcu :)
mi to całkiem pasuje do współczesnych polityków
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.22 o 12:22
dobre!
Najlepsza wladza ( z jej punktu widzenia ) to taka , której nie widac, szare eminencje, doradcy, Kaganowie. Np. zakladam, ze Balcerowicz wcale nie wymyslil przemian ekonimicznych tylko mu je podsuneli doradcy z grupy Sorosa.. no i co? Przestepca i zdrajca Narodu godnym rozstrzelanie jest Balcerowicz, a nie Soros.

Wladza w kagańcu którego ludzi wiekszosc nie widzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Hanys, 2012.11.22 o 17:51
Ciekaw jestem, jak ludzie zyjący w roku 1306 zapisywali tę datę: cyframi "arabskimi", "rzymskimi", a może jeszcze inaczej?

Ja osobiście jestem przekonany, że Ruscy bardzo dużo wtedy znaczyli. Swoje przekonania opieram na wiedzy zgromadzonej przez chronologistów zachodnioeuropejskich i przede wszystkim rosyjskich (Fomenko, Nosowski, Łopatin, Elchow, Szylnik, czudinow, Kas ...). Rus jeszcze w XVIII wieku obejmowała np. Lwów i Zamość. Nie tę Ruś miałem na myśli, lecz państwo zwane przez dłuższy czas Moskowią (jeszcze wtedy nawet miasta Moskwy nie wybudowano, a Moskowia już była). Otóż śmiem twierdzić, że w XIV-XVI wieku Moskowia zawojowała całą Azję, całą Europę, Płn. Afrykę i obie Ameryki. Jeśli chodzi o Amerykę, to pewnie dlatego i do dziś opowiada nam się bajki o całkowicie nieracjonalnym masowym szlachowaniu prymitywnych cywilizacyjnie "Indian" przez europejskich kolonizatorów, a przecież na kontynencie amerykańskim były, zdaje się, aż dwie wielkie akcje kolonizacyjne, pierwsza bezkrwawa, pod wodzą tzw. "Kolumba" (1496 rok), a druga bardzo krwawa w XVII/XVIII wieku, a może nawet i później. Śladów obecności imperium moskiewskiego w Europie i Ameryce trochę mimo wszsytko zostało, więc na własną rękę można próbować poukładać jakoś te historyczne puzzle. Ja nie mam sympatii prorosyjskich ani proniemieckich, ale organicznie nie znoszę kłamstw, a zwłaszcza gdy to właśnie mnie ktoś robi w balona.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.29 o 03:17
...Otóż śmiem twierdzić, że w XIV-XVI wieku Moskowia zawojowała całą Azję, całą Europę, Płn. Afrykę i obie Ameryki....

Inkowie mieli Wirakocha brodatego, ale zeby to byl od razu Rusek i zeby zawojowal CALA Ameryka a nwet dwie to moze troche przesada...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.11.30 o 01:18
polecam: +www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.11.30 o 08:39
Jest to link do filmu "Feliks Koneczny - cywilizacyjny obraz Polski (1/2) prof. Piotr Jaroszyński"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Toja, 2012.12.03 o 02:30
Musze przyznac ze z przyjemnoscia obejrzalam wyklad profesora.Warto propagowac.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.03 o 18:44
Troche za grzeczny, jak na mój gust, ale na poczatek samodzielnego myslenia swietny i do porzadkowania szufladek wartosciowy...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.12 o 21:20
Masz o Kozakach:


Czas atamanów, czyli renesans Kozaczyzny w Rosji

+konflikty.wp.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.03 o 02:26
Jak juz o historii, to za Toja podaje link do Konecznego:

+wsercupolska.org

Cywilizacja Zydowska
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.17 o 21:37
Jak to Zyd w mycce bronil krzyza na scianie we wloskiej szkole:
+kisiel.salon24.pl
(polskie tlumaczenie)

ODWAZNY!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.11 o 01:24
Ludwig von Mises All rational action is in the first place individual action. Only the individual thinks. Only the individual reasons. Only the individual acts. Socialism p. 97
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.12 o 15:15
Do innych tematów wazne jest to zdanie:

3000 lat
historii
trzeba znac
aby zrozumiec
móc Swiat

Goethe ( upoetycznienie wlasne )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.14 o 01:27
Str. 86. 1640 rewolucja Cromwella opisana jako niejako konieczna z punkty widzenia rozwoju sytuacji przemyslu wytopu zelaza - oplacona byla jednak przez bakierów holenderskich. Troche wczesniej opisany ciekawy fakt - Holendrzy inwestowali w wytop zelaza w Szwecji . A Holandia byla wtedy sercem odradzajacego sie banksterstwa pod egida Zydów. W Holandii wyrosla i wybuchla pierwsza banka gieldowa - slynny szal z tulipanami. ( o tym chyba wszyscy wiedza? )

Laze troche po Anglii - finansowany przez banksterów holenderski przewrót Cromwella te cwaniaki oszukancze nazywaja tu w muzeach dla dzieci glównie przygotowanych jako "Civil War"!
O zgrozo! Zadych wzmianek o talley sticks, Bank of England, prawie do bicia pieniadza, finansach "rewolucjonistów"...

Generalnie muzea sa malo tresciwe, ludyczne, zrobione dla dzieci tylko... bardzo oszczedne opisy, duzo pierdól dla gawiedzi i zero info naukowej. Emocje a nie informacje....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
Piotr Świtecki, 2012.12.15 o 23:02
Arabowie sa nomadami, w ich naturze jest chec do zabawy, kradziezy, latwego zycia wsród kobiet, ale absolutnie nie maja popedu do nauki.

Tymczasem +pl.wikipedia.org pisze m. in. tak:
"[Arabowie] Stworzyli wysoce rozwiniętą filozofię i logikę oraz bogatą literaturę. Zaczęli też uprawiać naukę – zwłaszcza alchemię, matematykę (za pośrednictwem Arabów europejczycy zapożyczyli indyjskie tzw. cyfry arabskie) i medycynę. Przyswoili sobie dziedzictwo Platona i Arystotelesa, które między innymi dzięki nim przedostało się z powrotem do Europy zachodniej. [...] Arabowie słyną z pięknej architektury, ozdabianej motywami geometrycznymi i roślinnymi, oraz wszechobecnej w ich świecie kaligrafii."
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.16 o 14:07
pisze, pisze... i to jeszcze w wiki...albo w Encyklopedia Britanica opanowana przez sjonistów od lat 60 wzwyz...
Twórcami tego co powyzej wzmiankowane byli Persowie i Asyryjczycy. Arabowie ich brali ze soba w podróze i podboje, byli tylko transportem wiedzy, kanalem transmisyjnym, przekaznikiem bezrozumnym. Pisalem o tym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: polecam ciekawa pozycje o historii 
MatiRani, 2012.12.17 o 03:21
Jedynymi co sie ucza i szukaja wiedzy na bliskim Wschodzie sa: Persowie, Libanczycy, Asyryjczycy, Syryjczycy, Ormianie - cala reszta zyje na ptrodolarach. Dubaju wladca to wyjatek, który potwierdza regule...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Mały sabotaż – podstawowa metoda Werwolf-u (1 odp.)
Zwracam uwagę ( pisze autor ) że metody opisane przeze mnie na stronach www.werwolfcompl.blogspot.c były stosowane na Polakach – i są nadal – od ponad 300 lat.
Żydowscy kaci NKWD (10 odp.)
Negowanie znaczenia roli Żydów w służbie NKWD jest sprzeczne z podstawowymi faktami ustalonymi przez historyków
Pamiętajmy o Sabrze i Shatili (16 odp.)
Masakra Było to 28 lat temu – 16 września 1982 roku (artykuł z 2010 roku/a303). Masakra tak straszna, że ludzie, którzy o niej wiedzą, nie mogą jej zapomnieć. Zdjęcia są makabrycznym przypomnieniem – zwęglone, bezgłowe, nieprzyzwoicie zbezczeszczone zwłoki, zapach gnijącego mięsa, jeszcze tak obrzydliwe dla tych, którzy pamiętają ją, jak kiedy wzbraniali się przed nią te wszystkie lata temu.
POlityka miłości z jądrami w szufladzie – Mirosław Kokoszkiewicz (5 odp.)
Brystygierowa wsadzała mu przyrodzenie do szuflady i następnie zatrzaskiwała, a także bez opamiętania biła więźnia. Szafarzyński wkrótce zmarł wskutek ogólnego wycieńczenia.
Syria: Generał Dominque Delawarde wątpi (9 odp.)
Francuski generał wywiadu, Dominque ( Dominik ) Delawarde, były szef biura paryskiego wywiadu i wojny elektronicznej, wielokrotnie przebywający na placówkach Bliskiego Wschodu, w ONZ i w USA kategorycznie zaprzecza, ze atak bronią chemiczną w Gucie pod Damaszkiem byłby spowodowany przez siły rządowe Syrii.
W Warszawie bylo ponad 5tys gestapowcow zydowskich (13 odp.)
Egzekucje na zydowskich agentach Gestapo sa przez Zydow uznawane za objaw zwierzecego antysemityzmu AK. A wszak byli to niebezpieczni ZDRAJCY Polski.
więcej…