Prawda jest straszniejsza
Tylko Prawda
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Nauka2012.12.15 12:21

Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )

 

Nauka pod kontrola

 
W niniejszym materiale Aldous Huxley, autor „Nowego Wspaniałego Świata” porusza intrygujący temat dyktatury naukowej.
Wykład generalnie porusza temat nowych technik, które umożliwiają potencjalnym dyktatorom wprowadzenie nowego systemu dyktatury, tzw. dyktatury naukowej, która poprzez swe naukowe podejście będzie systemem idealnym uniemożliwiając jego obalenie.
 
+stopsyjonizmowi.wordpress.com

W niniejszym materiale Aldous Huxley, autor „Nowego Wspaniałego Świata” porusza intrygujący temat dyktatury naukowej. Zarówno Aldous jaki jago brat Julian (pierwszy szef UNESCO) byli zaangażowani w tworzenie właśnie takiego systemu, dla jak to mówi Aldous “rządzącej oligarchii”, która dziś kontroluje większość świata.

Mimo, iż prelekcja była nagrana w 1962 roku, spostrzeżenia i sugestie Huxleya wydają się być jak najbardziej na czasie i wygląda na to, że czasem jego słowa nabierają jeszcze większej wagi.

Wykład generalnie porusza temat nowych technik, które umożliwiają potencjalnym dyktatorom wprowadzenie nowego systemu dyktatury, tzw. dyktatury naukowej, która poprzez swe naukowe podejście będzie systemem idealnym uniemożliwiając jego obalenie.

Transkrypt

Osoba prowadząca: Pan Aldous Huxley, znany eseista i pisarz, który w trakcie tego semestru wiosennego będzie zajmował stanowisko profesora na uniwersytecie. Pan Aldous Huxley wrócił ostatnio z konferencji w Centrum Badań Instytucji Demokratycznych w Santa Barbara (Kalifornia), gdzie dyskusja skupiła się wokół rozwoju nowych technik umożliwiających kontrolę i sterowanie ludzkim zachowaniem. Klasycznie było możliwe stłumienie wolności jednostki dzięki zastosowaniu przymusu fizycznego, poprzez odwoływanie się do różnych ideologii, poprzez manipulację otoczeniem fizycznym i społecznym jednostki, oraz ostatnio poprzez techniki warunkowania psychologicznego. The Ultimate Revolution (Ostateczna Rewolucja), o której Pan Huxley będzie dzisiaj mówić, zajmuje się rozwojem nowych metod kontroli behawioralnych (zachowań), które operują dokładnie na płaszczyźnie psycho-fizjologicznej człowieka. Charakter tych metod umożliwia zamianę przymusu zewnętrznego na wewnętrzny, przymusowe działanie (kompulsywne). Wszyscy, którzy są zaznajomieni z pracami Pana Huxleya, będą wiedzieć, że jest to temat poruszany przez Pana Huxleya od pewnego już czasu. Pan Huxley przeprowadzi teraz prezentację, trwającą około pół godziny, po której nastąpi krótka dyskusja z pytaniami od dwóch panelistów siedzących po mojej lewej, Pani Lilian oraz Pana Johna Posta. A teraz Pan Aldous Huxley.

A. Huxley: Dziękuję. Przede wszystkim, chciałbym powiedzieć, że konferencja w Santa Barbara nie była stricte o kontroli umysłów. To była konferencja; były już dwie takie na uniwersytecie kalifornijskim w centrum medycznym w San Francisco. Jedna w tym roku, na której nie byłem. Druga dwa lata temu, gdzie wtedy miała miejsce poważna dyskusja na ten temat (kontroli umysłów). W Santa Barbara dyskutowaliśmy ogólnie o technologii oraz o jej prawdopodobnych skutkach jakie może wywrzeć na społeczeństwo. Oraz o problemach technicznych związanych z przekazywaniem technologii do krajów słabo rozwiniętych. Teraz w nawiązaniu do tego problemu w The Ultimate Revolution (ostateczna rewolucja), zostało to bardzo dobrze przedstawione przez gospodarza. W przeszłości możemy powiedzieć, że wszystkie rewolucje kierowały się zmianą otoczenia człowieka, by móc ostatecznie zmienić jednostkę. Mam na myśli, iż mieliśmy rewolucję polityczną, była rewolucja ekonomiczna, w czasach reformacji mieliśmy do czynienia z religijną rewolucją. Wszystkie te rewolucje celowały nie bezpośrednio w człowieka, ale w jego otoczenie. Tak więc manipulując otoczeniem człowieka, osiągano pewny efekt na człowieku. Dzisiaj musimy się zmierzyć ze zbliżającą się moim zdaniem tzw. Rewolucją Ostateczną lub rewolucją finałową, gdzie człowiek może oddziaływać bezpośrednio na ciało i umysł innych ludzi. Nie trzeba dodawać, że pewnego rodzaju bezpośrednie oddziaływania na ludzkie ciało i umysł, miały miejsce od początku istnienia człowieka. Ale to generalnie miało gwałtowny charakter. Techniki terroru są znane od niepamiętnych czasów i ludzie stosowali je mniej lub bardziej pomysłowo, czasem z elementami najwyższego okrucieństwa, czasem umiejętnie dzięki nabytym zdolnościom. Na zasadzie prób i błędów odnajdywali jakie są najlepsze sposoby przeprowadzania tortur, więzienia czy innych różnego rodzaju represji. Ale, jak mi się zdaje, to chyba Metternich powiedział dawno temu: “Możesz zrobić z bagnetem wszystko, oprócz tego by na nim usiąść”. Jeżeli ktoś ma zamiar kontrolować jakąś populację przez dłuższy czas, musi osiągnąć pewien stopień zgody tych ludzi. Jest nadzwyczaj trudne do wyobrażenia sobie, jak system zbudowany z samego terroru mógłby trwać wiecznie. Taki system może funkcjonować przez dosyć długi czas, ale myślę, że prędzej czy później musi zostać wprowadzony element perswazji, tak by ludzie mogli zaakceptować to w jakiej sytuacji się znajdują.
cd. w linku u góry lub na: +www.prisonplanet.pl 
 
+www.prisonplanet.pl 

 
3737 odsłon  średnio 4,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: nauka, oligarchia, ograniczenia, cenzura, manipulacje, brak prawdy, zakazy, nakazy, Huxley.
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 13:03
...Pawłow dokonał kilku bardzo znaczących obserwacji na zwierzętach jak i na ludziach. I odkrył między innymi, że techniki warunkowania zastosowane na zwierzętach czy ludziach w stanie psychologicznego lub fizycznego stresu, zapadają bardzo głęboko w ciało i umysł istoty tak, że jest ekstremalnie trudne by się ich pozbyć. ...

Ktos powiedzial kryzysy ekonomiczne i sfingowane zamachy "terrorystyczne"?
Naomi Klein sie klania i Chaos wspóldziala...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 13:09
i dalej: Hitler wiedział wszystko, intuicyjnie wyczuwał np. zasadę Pawłowa, że warunkowanie zastosowane w stanie stresu lub zmęczenia zapada znacznie głębiej niż warunkowanie zastosowane w innych sytuacjach. To jest powód dlaczego, wszystkie jego duże przemówienia były organizowane nocą. Całkiem szczerze pisał o tym w "Mein Kampf", że jest to w ten sposób organizowane wyłącznie ze względu na to, iż ludzie w nocy są zmęczeni i tym samym ich opór przed perswazją jest znacznie słabszy, niż gdyby działo się to w dzień. I przy wszystkich technikach, które on stosował, odkrył intuicyjnie lub za pomocą prób i błędów bardzo wiele [ludzkich] słabości, o których my wiemy na płaszczyźnie naukowej, myślę znacznie więcej niż on wiedział. Faktem pozostaje to, że ta różna podatność na sugestie, podatność na hipnozę, jest czymś na co powinno się zwracać szczególną uwagę przy jakimikolwiek rozważaniu demokratycznych rządów. Jeżeli istnieje te 20% ludzi, którzy faktycznie są podatni na sugestie, tak że mogą uwierzyć w niemal wszystko, wtedy musimy podjąć się bardzo delikatnych kroków w celu zapobiegnięcia wyrastaniu demagogów, którzy mogliby organizować tych ludzi w ekstremistyczny sposób....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 13:11
Farmakologia - dodawanie do wody fluory niszczy energie zyciowa, uspokaja, paralizuje inicjatywe.. a jeszcze jest fluor w pastach do zebów !!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 13:20
Rozwiazaniem radykalnym byloby wybicie co do nogi glów tych 100 czy 200 zarzadzajacych Ziemia rodzin...
...co może się wydarzyć gdyby te fantastyczne, potężne techniki zostały użyte przez pozbawionych skrupułów rządzących ludzi. Co do licha mogłoby się wtedy wydarzyć? Jakiego rodzaju społeczeństwo byśmy otrzymali? I wydaje mi się, że jest to szalenie ważne, bo jak się spojrzy w historię, pozwalaliśmy w przeszłości tym wszystkim zaawansowanym technologiom, które diametralnie zmieniały nasze społeczne i osobiste życie, pozwalaliśmy by nas dopadały przez zaskoczenie. ...Gdyby w tamtym czasie istniała pewna ilość osób myślących z wyprzedzeniem i oddanych tamtej sprawie. Oraz przede wszystkim, gdyby ludzie odkryli co się dzieje i następnie użyli swojej wyobraźni by przewidzieć co może się stać. I następnie przeszli do opracowywania środków, dzięki którym najgorsze zastosowania tych technik nie miałyby miejsca. .... Gdyż te technologie mogą wnieść swój wkład w Ostateczną Rewolucję. W naszym interesie jest by patrzeć na to co się dzieje. Następnie spojrzeć oczyma wyobraźni co może się z tym stać w przyszłości; jak to może przekształcić się w nadużycie. I w końcu by dostrzec jak ta ogromna władza, którą teraz posiadamy dzięki naukowemu i technologicznemu postępowi, powinna zostać wykorzystana dla korzyści istot ludzkich, a nie w celu ich degradacji.

Wybic co do nogi...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 17:43
MatiRani.
Pisałem o tym. To jest proste jak budowa cepa, tylko, że cepy ichnie rządzą. Wystarczy w jednym czasie w Angli, Ameryce, niemczech itd aresztować wszystkich bangsterów. Upaństwowić banki, a ich pozbawić wszystkich środków do życia. Ktoś pisał powstaną nowi, to prawda. Tylko z nowymi zrobić to samo. Jednak rządzący są w ich kieszeni, to są ich ludzie. Dlatego jest jak jest Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 21:08
Zydzi tez ludzie... robia to, co im sie oplaca. Jesli bedzi rentowne byc uczciwym to przestana krasc i oszukiwac. Jak za kazde przewnienie bedzie kara, to... itd... itp...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 21:55
MatiRani.
W tym układzie nie będzie sądził swój swego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Adam39, 2012.12.15 o 22:02
Masz Zenek rację. Oni nie po to się usadowili praktycznie wszędzie, żeby w siebie samych za likwidację Polski sądzić.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 22:06
Adam39.
Polskę rozkradli i nie ma winnych. Taki geszeft Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 23:34
Kosy na sztorc, kochani, kosy na sztorc...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
janekk, 2012.12.15 o 20:37
wbrew pozorom kult jednostki Stalina, Mao, Kim Ir Sena i syna to ten sam mechanizm co inkwizycja i w obu przypadkach z pewnością wielu uczestników to ofiary sugestii a nie pospolici oportuniści.
Rzeczywiście stare techniki manipulacji wzbogacone osiągnięciami psychologii, nauk medycznych i techniki to chyba największe zagrożenie dla ludzkości.
W skrajnym przypadku możemy się uwstecznić do poziomu społecznych owadów jak pszczoły, mrówki i termity.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Piotr Świtecki, 2012.12.15 o 20:45
Czy, gdyby tak się stało, wiedzielibyśmy o tym?
A może już tak jest? Przecież "człowiek to istota społeczna", kwestia tylko w którym miejscu przebiega granica.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 21:14
My nie... NAS sprowadza do poziomu mrówek... a Chazary beda pic i nic nie robic... maszyny beda nas pilnowac...

Co do Swietej Inkwizycji, to byla nieskonczenie lepsza niz ÓWCZESNE sady swieckie!!!
Ze wszystkich spalonych na stosie 49 bylo Inkwizycji, reszta z wyroków sadów swieckich i protestantów/anglikanów... jeszcze jeden mit, jak to, ze Napoleon byl maly ( 172cm )
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.15 o 21:23
Ludzie ciągle nie zwracają uwagi na to skąd pochodzi ich wiedza na temat Kościoła , Inkwizycji czy w ogóle czasów średniowiecza.


+www.youtube.com apel młodzieży francuskiej , ciekawe na jaka skale to jest.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 21:28
Wiedza skad pochodzi? No z TV i kina.. z zydowskiego Hollywood przeciez! A tam od razy widac ze prostytutki maja krzyze na piersi, ksieza oszukuja i sa podli, w koscilach same glaby i ciemnota i zacofanie....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Piotr Świtecki, 2012.12.15 o 21:29
...a w Polsce antysemityzm ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Toja, 2012.12.15 o 22:05
Witam!
Za to u aferzysty Alexa Jonesa(z jego ponoc pochodzaca z Polskich Zydow zona,zydowskimi adwokacikami)cicho sza!Nie istnieja!
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 23:27
Cos blizej, por favor ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Toja, 2012.12.16 o 03:59
+youtu.be
+youtu.be

Tu jest filmik z programu Williama Coopera
+youtu.be

Dla mnie Alex Jones to histeryczny aferzysta na zydowskiej smyczy.Dlatego tez prawdy o nich u Jonesa nie uslyszymy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 12:28
Toja, dzieki ale wole teksty... TV to TV... wiesz co my o TV myslimy ;-)
Przy okazji poszukam i skomentuje... pozdrówka

a tu masz filmik o HSBC - banku stworzonego TYLKO dla prania pieniedzy z handlu narkotykami w Zlotym Trójkacie - i z zysków z wyniszczenia Imperium Chinskiego.
+www.activistpost.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
janekk, 2012.12.15 o 22:24
MatiRani,
chodzi mi nie tyle o skuteczność sądów inkwizycyjnych ile o podporządkowaniu kultowi wszystkiego, wszystko było dobre jeżeli było przeprowadzane pod hasłem Boga, a to że pewnie Bóg by nie chciał mieć z tym nic wspólnego to już mniejszy problem. Czy jest jakaś różnica między wykorzystywaniem kultu religijnego przez manipulatorów a kultem wspomnianych dyktatorów?
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 23:32
Janekk,
aha.. to inna para kaloszy... religia jako srodek do kontrolowania spoleczenstwa... dobre, nie kazdy to widzi... od zarania dziejów wladza i wiedza szamanów, organizowana, potezniejaca, tworzaca organizacje na skale kontynentów... Konfucjanizm, Hinduizm, Buddyzm, Katolicyzm,... tak na reke zarzadzajacym srodkami materialnymi i duszami... trudno bedzie na ten temat dyskutowac z "integrystami" rodem z KK... pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.16 o 00:01
Trudno dyskutować o KK i "zarządzaniu duszami" z ludźmi którzy ulegli lewackiej ( żydowskiej?) indoktrynacji ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 00:07
sorki - to do kogo? do mnie? jesli mozesz to jasno i klarownie, w punktach najlepiej ;-))
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.16 o 00:21
Jeżeli moja religia (KRK) uczy mnie , ze ojczyzna mam kochać jak matkę bo tego wymaga ode mnie Bóg (czwarte przykazanie) a ktoś mówi o kontroli dusz itp przede wszystkim widać, ze o KK wie tylko tyle co poczytał w gazetach.

ze też ciebie nie zastanawia postawa żydów wobec chrześcijan...no chyba że jej nie znasz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 01:11
Jestem ateista 1000% i materialista - tylko to - wiec oszczedz mi jadu - patrzysz i oceniasz wg. swego doswiadczenia zyciowego...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.16 o 01:23
Wyżej sam pisałeś o tym, ze wiedza pochodzi z kina itp i to było ok. jeżeli ja pisze, ze z gazet to to jest już jad. Dwie miary masz widzę...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 11:41
Lona - Uprecyzujmy o czym i jak gaworzymy:
1. Wiedza z kin u ludzi - to nietstey gorzka prawda oraz ironia okrutna. Jest to krytyka.
2. Jesli to o moich argumentach piszesz ze sa z zydokomuny gazet ( tak zrozumialem Twoja lakoniczna wypowiedzi ) to raz ze to nieprawda a dwa ze to krytyka w stosunku do mnie.

Zydokomune to ja krytykowalem od malego nawet za Gomulki, Gierka, Jaruzela czy Mazowiekciego i Kwacha az do dzisiejsego , sjonistycznego, Jeurokolchozu - nie mam tendencji do uzywania ich argumentów - no chyba ze dobre... uczciwosc i rygor naukowy zmuszaja do uznania kazdego argumentu PRAWDZIWEGO.

Natomiast patrzac makroskopicznie na Historie Ludzkosci rola religii jest wieloraka. Osobista w duszy kazdej osoby, organizacyjna na poziomie osoady, gminy ale i regionu i kraju.

Jesli spojzysz na zarzadzanie makro, krajem czy kontynentem, to religie sa tylko narzedziem albo przeszkoda. Mówimy tu o nauce zarzadzania. Przyzwyczaj sie powoli do takiego myslenia, wyobrazaj sobie zarzadzanie rodzina, osiedlem, miasteczkiem, miastem, aglomeracja, regionem, krajem, kontynentem a wreszcie ZIEMIA... powodzenia w eksperymentowaniu.
MR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.16 o 12:39
Rozumiem, po prostu zgadzasz się z opinią Marksa, Engelsa, Lenina itp ze religia to opium dla mas.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 13:07
Widziana ze stolka prezydenta USrAela czy przez Rothschilda - OCZYWISCIE.
Dla nich RELIGIA to tylko srodek do utrzymania w ryzach spoleczenstwa, manipulowania i sterowania.

Lona, nie ze mna takie sztuczki, Brunner ;-))
only info, no info no deal ( Watto powiedzialby do Qui-Gon Jinn w analogicznej sytuacji)

Popatrz na to: +stopsyjonizmowi.wordpress.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest )   
Lona, 2012.12.16 o 13:21
Tak, ks Pawlukiewicz jest świetny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.15 o 22:40
Mati, narzekasz, że Chazary będą pić i nic nie robić...
A przecież Ty niedawno z dumą (chyba) pisałeś, że w 1/16 sam jesteś Kozakiem. Więc dlaczego tak psioczysz na swoich rodaków-Chazarów?
Nic z tego nie rozumiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.15 o 23:26
Co ma wspólnego Kozak z Chazarem dzisiaj? Katolik z Zydem? Gdzie Rzym gdzie Krym?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.15 o 23:48
Moim skromnym zdaniem Chazar/Kazar to to samo co Kozak.
Nie wiem dlaczego, skoro żadne oryginalne źródła o "Chazarii" do naszych czasów nie przetrwały, przyjęło się twierdzić, że "Chazaria" to było rzekomo jakieś potęzne żydowskie państwo. To jest wzięte z sufitu, a Ty się tym przejmujesz.
Dziś nie, ale może jutro bardzo chętnie mogę zapodać niegłupią analizę tych "źródeł" do poczytania, z której wynika, że Chazarowie to nic innego jak Kozaczyzna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 00:05
Nie podzielam Twojego skromnego zdania ;-)
Panstwo chazarskie bylo potezne przed przyjeciem religii zydowskiej... potem dopiero rozgrolili ich .. rosjanie czy ukraincy, ne wim... kara ich za to spotkala z reki Kagana-owicza jak obiecano im to w 900 roku +-... a romanowów wyrznieto co do jednego jak im to chazar Rotszyld obiecal w 1815r...
brzmi spójnie...
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.16 o 00:41
Co z tego, że brzmi spójnie, jak kupy się nie trzyma.
Na przykład wielkich książąt kijowskich nazywano Kaganami: patrz rodz. КТО ТАКИЕ КАГАНЫ tutaj: +www.chronologia.org Treść napisu z cerkwi kijowskiej: +www.chronologia.org a nie z mitycznej Chazarii.
Na spokojnie poszukam jeszcze innego autora, który wylicza większość bardzo skąpych "źródeł" o Chazarach i powołuje się np. na Tatiszczewa, historyka z XVIII-wieku (wtedy właśnie całą historię Rosji, i Polski też, fałszowano na potęgę), piszącego o Chazarii i Chazarach mniej więcej w taki sposób: widziałem(???) kiedyś starą książkę z Astrachania, w której była mowa o Chazarach łupiących Persów. Było w niej napisane to i to.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.16 o 00:56
Już znalazłem:
Письменные сведения об именовании казаков казарами в XVII вв.
(+new.chronologia.org)
A tutaj o Żydach, "Chazarach"(=Kozakach) i Kaganach jeszcze więcej, wręcz cała książka: +new.chronologia.org
To kompletnie inna wiedza niż ta, którą Ty i inni prezentują.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 01:07
Spasiba Gaspadin, tolko ya nie magu uze czitaci pa ruski y u mienia niet wriemia!!! C Bogom....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2012.12.16 o 01:16
Hanys - ty nawiedzony jak Gawlas... nie dogadamy sie...

+pl.wikipedia.org)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.16 o 09:21
Twoja strata, nie moja.
Ale proszę na przyszły raz już nie opowiadaj o żydowskich Chazarach,
bo to byli Kozacy, a nie Żydzi!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
MatiRani, 2013.01.02 o 06:51
Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale – tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa – całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce. Odpowiedź na pańskie pytanie jest więc prosta:
75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego.

W Polsce panuje przekonanie, że Żydzi przyszli do nas z Zachodu, a nie ze Wschodu.

Ta teoria pojawiła się dopiero w latach 60. XX wieku. Wcześniej wszyscy wielcy historycy – począwszy od Ernesta Renana, aż po Marca Blocha – uważali, że Żydzi przybyli do Polski z Chazarii. Zdanie to podzielali zresztą badacze syjonistyczni, choćby jeden z najważniejszych żydowskich historyków międzywojnia Icchak Shipper z Warszawy. Oni mylili się tylko w jednym. Twierdzili, że Żydzi najpierw przyjechali do Chazarii z Palestyny, a dopiero potem do Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.16 o 11:32
Post Scriptum o „Semitach” (i „Szwedach”):

Oto fragment mowy pogrzebowej wygłoszonej podczas uroczystości pogrzebowych „szwedzkiego” króla Karola XI Wittelsbacha (to koniec XVII wieku!). Ktoś to przetłumaczył na język łaciński specjalnie dla Ciebie, byś nie tracił czasu i nie narzekał na mnie, rzem nawiedzony:

…Placzewnaja recz na pogrebenie togho prez segho welemozneiszago i wysokorozdennagho knjazja i ghossudarja Karolusa odinatsetogho swidskich, gothskich i wandalskich (i proczaja) korola, slavnagho, blaghogowennagho i milostiwagho naszego ghossudaja, nynjeze u bogha spasennagho. Kogda jegho korolewskogo weliczestwa ot duszi ostawlennoe tjelo, s podobajuszczjusae korolewskoju scestju, i serserdecznym wsich poddannych rydaniem byst pogrebenno w Stokolnje dwatset-scetwertago nowemrja ljeta ot woploszczenia bogha slowa 1697…

A np. tutaj: +www.pokon21.narod.ru informację o tym, kto wymyślił „Semitów”.
Cytuję:
Термин "СЕМИТЫ" БЫЛ ВВЕДЕН В НАУКУ тем самым ШЛЁЦЕРОМ и одним из его коллег Эйхгорном. Определение Шлёцера звучало так : "Семиты - древне народы, характеризовавшиеся принадлежностью к особой семье языков, общим ареалом расселения, общими чертами культа, сходством материальной культуры и быта".
После изучения происхождения этого "научного" термина вместе с биографией его автора появляется очень наглядный пример того, как инородцы извратили наш менталитет ложными и навязанными понятиями.
Невозможно не задуматься над тем, сколько еще мифов и околонаучного бреда сидит в наших головах., благодаря шлёцерам и подобным ему "скотам, допущенным к российским древностям".

Niestety trzeba trochę czasu poświęcić na przetłumaczenie na swój własny użytek choćby tylko kilku zdań z obcego nam języka. Bez tego nigdy się nie dowiesz, kto i jak robi nas w konia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
janekk, 2012.12.16 o 13:39
Hanys,
czy powyższe to twoje nazwisko czy nick?
to pytanie jest bardzo zasadne jeśli chodzi o wiarygodność sensacji których nam nie żałujesz,
pozdr.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Hanys, 2012.12.16 o 16:36
To nie są sensacje. To są rzeczy na ogół nikomu nieznane.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
janekk, 2012.12.16 o 17:13
Hanys,
nie wymagam ujawnienia swojego imienia i nazwislka ale od tego czy te niaznane fakty publikuje anonim czy osoba znana z imienia inazwiska mogę mówić o jakiejkolwiek wiarygodności.
Autor powieści sensacyjnej może pisać pod pseudonimem ale w przypadku badacza historii jest to nie do pomyślenia.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 21:57
janekk.
No,no. Pszczoły parchów nie tolerują. Wystarczy państwo zorganizować na wzór pszczół i będzie II Japonia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura w Nauce ( w "sztuce" to juz od dawna jest ) 
janekk, 2012.12.15 o 22:13
Zenon,
ja do biednych pszczółek nic nie mam , są tak zapracowane że nawet o tym nie wiedzą komu odkładają miodek żeby ktoś miał co zanieść na ryneczek albo troszkę zadegustować przy sobocie :)
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Ideologia, Szanowni, jest podstawa wszelkiego dzialania. (9 odp.)
Ideologia w znaczeniu socjocybernetycznym to systemy norm społecznych wytyczające zasadnicze cele działań społeczeństwa jako systemu autonomicznego. Podstawą skutecznego sterowania społecznego jest wybór odpowiedniej ideologii (w znaczeniu socjocybernetycznym).
Mały sabotaż – podstawowa metoda Werwolf-u (1 odp.)
Zwracam uwagę ( pisze autor ) że metody opisane przeze mnie na stronach www.werwolfcompl.blogspot.c były stosowane na Polakach – i są nadal – od ponad 300 lat.
Zamknij drzwi (11 odp.)
Ludzie nie mają odwagi powiedzieć słowa na „ż” w negatywnym świetle
Żydowscy kaci NKWD (10 odp.)
Negowanie znaczenia roli Żydów w służbie NKWD jest sprzeczne z podstawowymi faktami ustalonymi przez historyków
Pamiętajmy o Sabrze i Shatili (16 odp.)
Masakra Było to 28 lat temu – 16 września 1982 roku (artykuł z 2010 roku/a303). Masakra tak straszna, że ludzie, którzy o niej wiedzą, nie mogą jej zapomnieć. Zdjęcia są makabrycznym przypomnieniem – zwęglone, bezgłowe, nieprzyzwoicie zbezczeszczone zwłoki, zapach gnijącego mięsa, jeszcze tak obrzydliwe dla tych, którzy pamiętają ją, jak kiedy wzbraniali się przed nią te wszystkie lata temu.
POlityka miłości z jądrami w szufladzie – Mirosław Kokoszkiewicz (5 odp.)
Brystygierowa wsadzała mu przyrodzenie do szuflady i następnie zatrzaskiwała, a także bez opamiętania biła więźnia. Szafarzyński wkrótce zmarł wskutek ogólnego wycieńczenia.
więcej…