Prawda jest straszniejsza
Tylko Prawda
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.09.21 03:03

Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu

(poleca )

Smoleñsk raz jescze

 
CO DALEJ ?
 
Ciekawy tekst, ciekawe pytania.. retoryczne, ale jednak...

+bezdekretu.blogspot.com

CO DALEJ ?
Po raz pierwszy zadałem to pytanie na początku bieżącego roku, gdy opinia biegłych krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych obaliła koronną tezę putinowskich łgarstw powielanych przez polskojęzycznych rabów – o naciskach na pilotów i pijanym generale winnym katastrofy smoleńskiej. Napisałem wówczas, że nie mam wątpliwości iż pogarda dla faktów i arogancja wobec prawdy, nadal będą wytyczały granice naszej rzeczywistości.
Tak było po prezentacji tez białej księgi zespołu parlamentarnego PiS, po obaleniu przez prof. Biniendę teorii „pancernej brzozy”, po ujawnieniu roli gen. Benediktowa i zadań moskiewskiego sztabu nadzorującego lot tupolewa, po szokujących wnioskach z ekshumacji zwłok Zbigniewa Wassermanna. Każda z tych informacji – a po nich doszły następne - była kamieniem milowym w procesie burzenia smoleńskich fałszerstw i każda miałaby moc obalenia obecnego rządu – gdyby choć przez chwilę III RP była państwem prawa, a jej mieszkańcy świadomymi obywatelami.
Dziś do bagażu tej wiedzy doszła wiadomość wstrząsająca, poprzedzona równie szokującym przebiegiem ekshumacji Anny Walentynowicz. Państwo Tuska i Komorowskiego potraktowało bohaterkę Solidarności w sposób skandaliczny i nieludzki, dopuszczając do matactw i zamiany zwłok. Funkcjonariusze tego państwa nie tylko nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności, ale pozwalają sobie na arogancję i butę, próbując obarczyć rodziny winą za błędną identyfikację. Ujawnienie przerażającej skali fałszerstw i błędów związanych z ustaleniem tożsamości ofiar Smoleńska, oznacza, że również pozostałe rodziny czeka piekło związane z ekshumacją ich bliskich.
Trzeba byłoby zapytać - co jeszcze musimy wiedzieć i jak koszmarne poznać tajemnice, by uświadomić sobie ogrom zbydlęcenia osób mieniących się politykami, funkcjonariuszami czy dziennikarzami tego państwa? Po której odsłonie tych tajemnic pojawi się świadomość, że rządzą nami ludzie odpowiedzialni za śmierć polskiej elity, za bezczeszczenie zwłok polskich obywateli, za tysiące kłamstw i niegodziwości?
Wraz z tymi pytaniami pojawia się pewność, że dopóki władzę w Polsce będzie sprawował obecny układ - nikt z tych ludzi nie odpowie za swoje czyny, a nawet najbardziej haniebne postępki zostaną ukryte lub zakrzyczane. Jest to pewność oparta na wiedzy, że ten rząd i wasalne wobec niego media uczyniły z patologii miarę własnej skuteczności i na niej zbudowały antypolski system władzy. Dlatego żadna, najbardziej wstrząsająca prawda nie wpłynie na wybory dokonywane przez Polaków i nie zakończy czasu upodlenia.
By tak się stało – trzeba by nie tylko zniszczyć przyczynę patologii, ale z przypadkowej populacji zamieszkującej kraj nad Wisłą uczynić autentyczny naród. Dziś nie wystarczy już ujawnienie prawdy ani doniosłość racji moralnych, jeśli nad językiem przekazu panują kłamcy i kanalie, a o polskich wyborach decydują oszuści i obce mocarstwa.
Pytanie – co dalej – trzeba zatem stawiać wszystkim, którzy mają jakikolwiek wpływ na kształtowanie opinii publicznej, na reakcje społeczne i stan świadomości Polaków. To oni muszą zmierzyć się z prawdą płynącą z ujawnionych faktów i na nich spoczywa odpowiedzialność za naszą przyszłość.
Trzeba pytać - co dalej - politycy partii opozycyjnej, brylujący w rządowych mediach i salonach „warszawki”? Czy nadal wierzycie w mechanizmy demokracji i cudowną moc karty do głosowania? Czy pokładacie nadzieję w ponadpartyjnym „rządzie fachowców” i podziałach na złych i dobrych polityków grupy rządzącej? Czy zdobędziecie się na odwagę powiedzenia Polakom, w jak zniewolonym kraju żyją i z kim naprawdę mają do czynienia?
Co dalej – księża biskupi, ślący podziękowania za „życzliwość i wrażliwość rosyjskiego ludu”, składający homagium lokatorowi Belwederu i  jednający się z agentem zbrodniczego reżimu? Czy Polacy broniący krzyża smoleńskiego nadal będą „fanatyczną sektą” i „ludźmi zadymionymi PiS-em”? Czy usłyszymy wasz głos potępienia dla nieludzkich praktyk obecnej władzy? Czy staniecie w obronie rodzin ofiar Smoleńska, haniebnie oszukanych i wydanych na pastwę prokuratorskich hien?
Co dalej – zacni panowie publicyści i „nasi” eksperci, pouczający „lud pisowski” o potrzebie głębokich reform i demokratycznych przemian, dywagujący o zagrożeniach demokracji i wolnych mediach? Czy nadal będziecie podążać za każdą brednią rzuconą przez medialnych terrorystów i drżeć przed ich ocenami? Kiedy zrezygnujecie z mitologii „wspólnoty narodowej” i zdobędziecie na rzetelne opisanie polskiej rzeczywistości, bez koniunkturalnych światłocieni i środowiskowych uzależnień?

Pytanie - co dalej - musi być zadane. Nim ogrom upodlenia uczyni z nas bezmyślnych niewolników.
Autor: Aleksander Ścios o 21:36 
 
zamach, Naród, elity, upodlanie sie powszechne, 

 
1835 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: zamach, Naród, upodlenie sie, brak myslenia, brak wnioskowana, Smoleñsk.
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Paweł Tonderski, 2012.09.21 o 11:47
Jak to co? Stany Zjednoczone w razie czego nam na pewno pomogą, Izrael również, przecież o tym pan generał Ścios powinien wiedzieć. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Piotr Świtecki, 2012.09.21 o 12:06
A ja się zapytowywuję, na jakie czemu Panu taki antysemitnizm?

Toż ony już nam pomogli! Mamy pełna demokracja i otwartość. I tolerancja. Ona nawet tutaj bije faszysty, jak poczeba, ta tolerancja.

A kto inaczy myśli, to on uprawia zoologiczny antysemicyzm!
Aj, co ja mówię, "zoologiczny"? Botaniczny!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Paweł Tonderski, 2012.09.21 o 12:15
Bo my Polacy, to już z mlekiem matki wysysamy z niej ten nasz zwierzęcy antysemityzm.:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Jacek, 2012.09.21 o 14:36
Właściwie jest to antywschodnia sieczka i nic nowego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Hindukusz-Milena, 2012.09.22 o 00:27
Pan Ścios wszystko pomieszał dla lepszego efektu ale to co dobre przy robieniu drinków niekoniecznie działa w przypadku analizy sytuacji posmoleńskiej.
Oczywiście pojednanie polsko-ruskie w wykonaniu hierarchów duchownych obu państw było niesmaczne i żenujące podobnie jak znane z historii "wybaczamy i prosimy o wybaczenie" też autorstwa biskupów. Wychodzi na to, że za co się nie wezmą purpuraci ocieka fałszem i odziera nas z resztek dumy narodowej. W dodatku strzelają obok bo identyfikują naród rosyjski z KGB i Putinem. Już prędzej można identyfikować Putina z patriarchą Cyrylem(jeśli dobrze pamiętam)bo ponoć współpracował z KGB. Przez wiele lat komuny i narzucanej przyjaźni z ZSRR nie natrafiłam na ani jednego Rosjanina z którym mogłabym zamienić parę słów. Skutecznie pilnowano aby takich kontaktów nie było.Dopiero kiedy rozpadł się ZSRR zaczęły się podróże Rosjan do Polski i często słyszę ten język na ulicy czy w sklepach.Kiedyś z zaskoczeniem stwierdziłam, że brzmienie rosyjskiej mowy i sami Rosjanie nie wywołują u mnie negatywnych odczuć a za komuny byłam do nich zdecydowanie wrogo nastawiona.Za to przybysze z Europy Zachodniej, których dawniej idealizowałam okazali się hałaśliwymi prostakami i pijakami.Zatem(jeśli i inni Polacy podzielają moje odczucia)nie musimy się godzić z Rosjanami bo się na nich nie gniewamy. Co innego ruscy komuniści winni zbrodni na Polakach,postkomuch Putin i jego kamanda - z nimi nie zamierzam się jednać choćby sam Papież do tego namawiał.
Zastanawiam się czy pan Ścios naprawdę uważa, że Polakami da się jeszcze manipulować używając zgranej karty ?
A co do zamachu ,trudno zaprzeczać, że miał miejsce. Trudno też uwierzyć w wyłączne i główne sprawstwo Rosji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Aleksander Ścios - Bez Dekretu - o zamachu 
Jacek, 2012.09.22 o 05:48
Więcej o Cyrylu jest na "Prawosławny Partyzant"
A Ścios to Ścios, należy do grupy tzw. mieszaczy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Ideologia, Szanowni, jest podstawa wszelkiego dzialania. (9 odp.)
Ideologia w znaczeniu socjocybernetycznym to systemy norm społecznych wytyczające zasadnicze cele działań społeczeństwa jako systemu autonomicznego. Podstawą skutecznego sterowania społecznego jest wybór odpowiedniej ideologii (w znaczeniu socjocybernetycznym).
Mały sabotaż – podstawowa metoda Werwolf-u (1 odp.)
Zwracam uwagę ( pisze autor ) że metody opisane przeze mnie na stronach www.werwolfcompl.blogspot.c były stosowane na Polakach – i są nadal – od ponad 300 lat.
Żydowscy kaci NKWD (10 odp.)
Negowanie znaczenia roli Żydów w służbie NKWD jest sprzeczne z podstawowymi faktami ustalonymi przez historyków
Pamiętajmy o Sabrze i Shatili (16 odp.)
Masakra Było to 28 lat temu – 16 września 1982 roku (artykuł z 2010 roku/a303). Masakra tak straszna, że ludzie, którzy o niej wiedzą, nie mogą jej zapomnieć. Zdjęcia są makabrycznym przypomnieniem – zwęglone, bezgłowe, nieprzyzwoicie zbezczeszczone zwłoki, zapach gnijącego mięsa, jeszcze tak obrzydliwe dla tych, którzy pamiętają ją, jak kiedy wzbraniali się przed nią te wszystkie lata temu.
POlityka miłości z jądrami w szufladzie – Mirosław Kokoszkiewicz (5 odp.)
Brystygierowa wsadzała mu przyrodzenie do szuflady i następnie zatrzaskiwała, a także bez opamiętania biła więźnia. Szafarzyński wkrótce zmarł wskutek ogólnego wycieńczenia.
Syria: Generał Dominque Delawarde wątpi (9 odp.)
Francuski generał wywiadu, Dominque ( Dominik ) Delawarde, były szef biura paryskiego wywiadu i wojny elektronicznej, wielokrotnie przebywający na placówkach Bliskiego Wschodu, w ONZ i w USA kategorycznie zaprzecza, ze atak bronią chemiczną w Gucie pod Damaszkiem byłby spowodowany przez siły rządowe Syrii.
więcej…