Prawda jest straszniejsza
Tylko Prawda
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.09.01 04:02

Pieniądz bez lichwy - Wyspa Guernsey

(poleca )

mozliwy jest rozwój bez lichwy i bez ograniczania

 
ukryta przed nami jest postać pisarza Jan Grubiak, który wraz z małżonką , Oliva Grubiak, napisał książeczkę o racjonalnym i owocnym rozwoju ekonomicznym Wyspy Guernsey już w 1935r
 
Pieniądz bez lichwy – Wyspa Guernsey.

Guernsey to mała wyspa na południe od Wielkiej Brytanii, bliska Francji, łagodny klimat, rosną na wyspie nawet i palmy. Ukryta jest przed ludzkością nie tyle geograficznie, ile historycznie i ekonomicznie.

( Jeszcze bardziej ukryta przed nami jest postać pisarza Jan Grubiak, który wraz z małżonką , Oliva Grubiak, napisał książeczkę o racjonalnym i owocnym rozwoju ekonomicznym Wyspy Guernsey już w 1935r )

Otóż wyspa Guernsey ma własną, wolna od lichwy, emitowana przez lokalny zarząd, walutę – funta Guernsey. Ma jeszcze i funta sterlinga brytyjskiego, a jakże, tego lichwiarskiego banksterów z The City.

Ale Guernsey Pounds – pieniądze prywatne wyspy Guernsey – to zerowa stopa oprocentowania i dawały wyspie długo zerowa stopę bezrobocia. Brzmi ciekawie, nieprawdaż?

Po wojnach napoleońskich – rok 1815 – na wyspie brakowało pieniędzy na odbudowę obwałowania nadmorskiego, naprawę błotnistych, wąskich dróg i budynków dla prowadzenia handlu. Mieszkańcy wyspy używali nie tylko angielskich pieniędzy – funta sterlinga, ale i franków czy guldenów pochodzących z zamorskiego handlu. Wyspa miała autonomiczny rząd „the States of Guernsey.” Szefem jej – gubernatorem – był mianowany od 1270 roku „Bailiff” władający regionem zwanym „Bailiwick”.

Zrujnowana i zadłużona wyspę opuszczali zniechęceni trudnym życiem mieszkańcy i zanosiło się na jej szybkie wyludnienie. Potrzeby były duże i bez szans na ich rozwiązanie tradycyjnymi metodami....

reszta na: +wolna-polska.pl 
 
1821r– 10000 funtów, 1824r- 5000, 1826 – 20000. Do roku 1837 wyemitowano na Guernsey 50000 wolnych od oprocentowania funtów, na realizacje projektów najważniejszych dla mieszkańców Guernsey: falochrony, drogi, mosty, targowisko, kościoły i szkoły. Suma ta PODWOILA ilość krążącego na wyspie pieniądza BEZ inflacji.

Powtórzę – BEZ „INFLACJI” = BEZ WZROSTU CEN! 

 
2861 odsłon  średnio 4,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Guernsey, lichwa, rozwój, interes, banki, banksterzy, wyzysk.
Re: Pieniądz bez lichwy - Wyspa Guernsey 
MatiRani, 2013.09.03 o 00:18
Ktos wie wiecej o Janie Grubiaku?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Ideologia, Szanowni, jest podstawa wszelkiego dzialania. (9 odp.)
Ideologia w znaczeniu socjocybernetycznym to systemy norm społecznych wytyczające zasadnicze cele działań społeczeństwa jako systemu autonomicznego. Podstawą skutecznego sterowania społecznego jest wybór odpowiedniej ideologii (w znaczeniu socjocybernetycznym).
Mały sabotaż – podstawowa metoda Werwolf-u (1 odp.)
Zwracam uwagę ( pisze autor ) że metody opisane przeze mnie na stronach www.werwolfcompl.blogspot.c były stosowane na Polakach – i są nadal – od ponad 300 lat.
Zamknij drzwi (11 odp.)
Ludzie nie mają odwagi powiedzieć słowa na „ż” w negatywnym świetle
Żydowscy kaci NKWD (10 odp.)
Negowanie znaczenia roli Żydów w służbie NKWD jest sprzeczne z podstawowymi faktami ustalonymi przez historyków
Pamiętajmy o Sabrze i Shatili (16 odp.)
Masakra Było to 28 lat temu – 16 września 1982 roku (artykuł z 2010 roku/a303). Masakra tak straszna, że ludzie, którzy o niej wiedzą, nie mogą jej zapomnieć. Zdjęcia są makabrycznym przypomnieniem – zwęglone, bezgłowe, nieprzyzwoicie zbezczeszczone zwłoki, zapach gnijącego mięsa, jeszcze tak obrzydliwe dla tych, którzy pamiętają ją, jak kiedy wzbraniali się przed nią te wszystkie lata temu.
POlityka miłości z jądrami w szufladzie – Mirosław Kokoszkiewicz (5 odp.)
Brystygierowa wsadzała mu przyrodzenie do szuflady i następnie zatrzaskiwała, a także bez opamiętania biła więźnia. Szafarzyński wkrótce zmarł wskutek ogólnego wycieńczenia.
więcej…